Rodinný teploměr

26. června 2014 v 14:30 | eL. |  Články pro radost :)
Je to tak každou neděli. Vždycky po obědě musím naskládat nádobí do myčky a jít si sednou ke stolu, kde se sejdeme celá rodina. Právě začíná teploměr. Na ledničce máme napsány jeho body a ty vždycky před začátkem moje nejmladší sestřička přečte.

OCENĚNÍ DRUHÝCH I SEBE...
Toto téma je v teploměru oblíbené..Každý se dozví, čeho si kdo na druhém váží a někdy jsme všichni překvapení, že i pro nás maličkosti, které pro druhé uděláme, mají velkou cenu. Sice jsme déle u druhého bodu, ale je to takový příjemný začátek.

STÍŽNOSTI S DOPORUČENÍM
No jo, u tohoto tématu jsme nejdýl ! ;) Ale aspoň víme, co druhému na nás vadí, i když to není někdy příjemné slyšet. Možná to ani slyšet nechceme. Sice si nikdy to doporučení nezapamatuju, ale aspoň se snažím dávat pozor na to, jak se k druhým chovám.
Tyto dvě témata na teploměru mě moc nebaví. Asi proto, že nejvíc stížností je na mě ! :P

ZÁHADY A NEJASNOSTI
No..V tomto tématu se řeší velmi zajímavé a hlavně praktické věci, např. kdy začneme uklízet bordel ve sklepě ! ;), a spoustu dalších věcí, které nás zajímají a nikdy v týdnu není čas, aby jsme je probrali ! ;) cítíme se tady všichni rovni, asi i proto, že máme v jídelně kulatý stůl ! ;)

NOVÉ INFORMACE
Tady se zas dozvídáme my děcka, co další týden zamýšlejírodiče, kdy pojedeme nakupovat do Ikei, kdy vypotřebujeme slevy v Takku a kdo potřebuje nové pastelky do školy..:) Toto téma mě z celého teploměru nejvíc baví...;)

NADĚJE A PŘÁNÍ
V tomto bodu každý řekneme, co by se do dalšího týdne mohlo zlepšit a co si kdo přeje..;) samozřejmě , že nejvíc perlí nejmladší Johanka..;)

Dřív jsem se vždycky na neděli po obědě vůbec netěšila, ale jak jsme dělali teploměr déle, hodně se vztahy v naší rodině zlepšili. Míň se hádáme, víme dopředu co kdo chystá a dokážeme jeden druhého respektovat..;)
A hlavně o tom to všechno je..;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lillen A. Blake Lillen A. Blake | Web | 26. června 2014 v 22:04 | Reagovat

Moc hezký článek, o tomhle slyším prvně a moc se mi to líbí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama